Pomoc

Pomoc techniczna / FAQ / Dokumenty

Dla kogo przeznaczona jest nasza oferta?
Oferowane usługi przeznaczone są dla wszystkich firm, które prowadzą działania w sieci, a dostępność domeny to dla nich priorytet. Naszymi klientami są właściciele serwisów internetowych, sklepów internetowych, firm hostingowych, rejestratorów domen oraz instytucje naukowe i akademickie.

 
Jeżeli jesteś użytkownikiem internetu, i szukasz publicznych serwerów DNS do obsługi domowej sieci lub komputera, proponujemy zajrzeć tutaj.

Jak zamówić usługę?

Do wyceny oraz uruchomienia usług DNS potrzebne bedą nastepujące dane:

  • nazwy domen, ich liczba oraz liczba wpisów DNS w każdej ze stref,
  • szacowana ilość ruchu DNS,

w.w. dane prosimy uzupełnić w formularzu rejestracyjnym lub o wysłanie na aders: info@dnsnova.com.

Co to jest DNS?

DNS to globalnie rozmieszczona Internetowa usługa. Zapewnia tłumaczenie nazw domenowych na adresy IP (forward) oraz adresy IP na nazwy domenowe (reverse) za pomocą zdefiniowanych protokołów klient-serwer i serwer-serwer. DNS jest darmową, dostępna dla wszystkich usługą. Dzięki DNS w pasku adresowym przeglądarki możemy wpisać domenę pod którą znajduje się szukany przez nas serwis WWW zamiast wpisywać adres IP serwera na którym znajduje się szukany przez nas serwis np. http://123.4.5.6/

Co to jest unicast DNS?

Unicast to rodzaj transmisji między pojedynczym źródłem, a dokładnie jednym hostem skonfigurowanym z globalnie unikalnym adresem IP. Pakiety będą kierowane zawsze do tego samego hosta niezależnie od źródła ich pochodzenia. Tradycyjne konfiguracje serwerów DNS korzystają z transmisji Unicast. Zestaw serwerów DNS na które delegowane są domeny, posiadają różne adresy IP.

Diagram działania Unicast DNS

Co to jest anycast DNS?
 

Anycast DNS to odpowiednia polityka routingu i adresowania wpływająca na wybór najbardziej efektywnej ścieżki między pojedynczym źródłem, a kilkoma hostami rozproszonymi geograficznie działających wspólnie w ramach jednej świadczonej usługi. W Anycast ta sama przestrzeń IP wykorzystywana jest do adresowania każdego z nasłuchujących hostów. Protokoły routingu dynamicznie dostosowują transmisję pakietów od źródła (klient DNS) do celu (serwer DNS) Diagram poniżej przedstawia przykład DNS Anycast. Pojedynczy klient DNS ze skonfigurowanym adresem serwera DNS 193.22.81.1 rozwiązuje nazwę domenową używając do tego najbliższego z kilku autprutatywnych serwerów DNS.

Schemat działania Anycast DNS

Uwaga! Jeżeli jesteś naszym klientem i chcesz zgłosić problem wyślij wiadomość na adres support@dnsnova.com.

Free free email marketing by FreshMail